Jest mi ogromnie miło, że jakoś trafiłeś na Leona. Jestem studentką kognitywistyki, pasjonatką książek i cappuccino. Może masz ochotę pozwiedzać Leona? Śmiało! Zapraszam! Z racji tego, że lubię zwiedzać blogosferę, proszę Cię o zostawienie linku do Twego zakątka internetu, o ile takowy posiadasz, w komentarzu :)

Na językach: English Matters nr 60

Dziś przychodzę do Was z najnowszym numerem English Matters i muszę szczerze napisać, że w tej chwili to jeden z lepszych wydań magazynu jakie miałam w rękach. Co się w nim znalazło i czy zainteresowało mnie zawartością?

Pierwszy artykuł, który przygotowała dla nas redakcja magazynu poświęcony jest kanadyjskiemu premierowi Justinowi Trudeau, który przez pewien czas był całkiem popularny również w Polsce za sprawą swoich niecodziennych działań. Nie jest to zwykły przywódca kraju, nawet jego młody wiek go wyróżnia, ma szerokie zainteresowania boksuje, tańczy sambę... Dowiecie się z tego tekstu o jego drodze na szczyt, walce o ekologię i o liberalistycznym podejściu do polityki. Muszę przyznać, że był to jeden z lepszych tekstów, które miałam okazję czytać w English Matters, polecam!

Dalej mamy zakupoholizm - to nowa choroba naszego wieku, affluenza, czyli miks dwóch słów affluence, czyli dostatek i influenza, czyli grypa. Charakterystyka problemu kupowania przez ludzi rzeczy, które wydają im się potrzebne, ale w rzeczywistości są zupełnie zbędne.

English Matters nie ucieka od poważnych problemów, ostatnio głośno było w naszym społeczeństwie o aborcji, ten temat poruszyła Anna Burczko w swoim artykule. Mamy tutaj za i przeciw, opinia o tym, że aborcja nie powinna być tylko bipolarne rozpatrywana, historia aborcji i tendencja do wykorzystania tego tematu, by zdobywać polityczne poparcie. Ciekawy i ważny temat,
może artykuł nieco przykrótki, ale mimo wszystko warto go poznać.


Święta w Ameryce? Jak wyglądają? Jakie są? Co można o nich ciekawego powiedzieć? Znajdziecie tutaj krótką charakterystykę dziesięciu świąt, które obchodzą obywatele USA. Londyn w sztuce: Bond, Kuba Rozpruwacz, punk, muzyka z czasów II wojny światowej, Ed Sheeran, Adele... Tekst który zaspokoił moją kognitywistyczną pasję, czyli: Cyfrowa nieśmiertelność, czyli filmowa Transcendencja w starciu z naukowymi faktami, czy ludzkość się zbliża do osiągnięcia takiej technologii, jaką widzimy na ekranach kin? Australia i powody, dla których warto ją odwiedzić. Ostatni artykuł jest poświęcony niesławnych sławach, czyli o ludziach, którzy są popularni ze względu na niezbyt fajne rzeczy np. Kaligula, Benedict Arnold, Mata Hari czy Richard Sorge.


Za możliwość zapoznania się z magazynem, dziękuję wydawnictwu:
Niech Book będzie z Wami, 
Matylda