Jest mi ogromnie miło, że jakoś trafiłeś na Leona. Jestem studentką kognitywistyki, pasjonatką książek i cappuccino. Może masz ochotę pozwiedzać Leona? Śmiało! Zapraszam! Z racji tego, że lubię zwiedzać blogosferę, proszę Cię o zostawienie linku do Twego zakątka internetu, o ile takowy posiadasz, w komentarzu :)

Na językach: English Matters Travel Smart

Podróże, ja je uwielbiam, chociaż nie zawsze potrafię ogarnąć, co akurat potrzebuję ze sobą zabrać. Jestem też prymitywną jednostką, którą nie bardzo potrafi sama sobie wszystko zorganizować, więc korzystam z pomocy innych. Ostatnio w moje ręce w padła pomoc w postaci wydania specjalnego English Matters Travel Smart, jesteście ciekawi, co znalazło się w środku? 

Pierwszy artykuł rozpoczyna się z wysokiego C, Smart Accomodation to tekst poświęcony typom noclegów, jakie można zorganizować sobie podczas wyjazdu, mamy więc tu: coach-surfing, czyli umawiane się z kimś, że ktoś nieodpłatnie udostępni nam miejsce noclegowe; Air Bed to samo, ale za niewielką opłatą; hostele; last minute w hotelach, secret hotels, które często bywają czterogwiazdkowymi hotelami, które ujawniają się dopiero po zabukowaniu pokoju; wymiana domów. Wiecie, że Anglicy dopiero na przełomie lat 60. i 70. wieku XX zaczęli jeździć na wyjazdy z plecakami na ramie? 
What's App czyli kolejny artykuł poświęcony jest przydatnym aplikacjom o podróżowaniu, z których niejednokrotnie korzystałam podczas swojego wyjazdu. Istnieją takie cuda, które zabukują lot, zamówią samochód... Mapy, śledzenie giełdy walut, widget rozdzielający wydatki, translatory. Mamy tu też słów kilka o top trendach, takich jak snapchat czy instagram, które pomogą nam zdawać relację z wyjazdów. Jednak u mnie furorę zrobiła apka, która pomaga nam się spakować. 

Budget Travel, tekst, który pomoże nam w przemyśleniu podróży, porównane w nim są ceny poszczególnych środków transportu i różne opcje, w jaki sposób można wybrać się na wycieczkę marzeń. Unikajmy restauracji oferujących tradycyjną kuchnię, to lokale pułapki na wygłodniałych turystów, którzy chcieliby zasmakować lokalnych potraw, tyle tylko, że koszta byłby podwójne. 

Dalej mamy moim zdaniem hit numeru, czyli wywiad z Karolem Lewandowskim, który jest blogerem podróżniczym, który z budżetem ośmiu dolarów na dzień odwiedził 52 kraje. Może znajdziecie w tym tekście coś dla siebie? Podróż busem z kumplami? Brzmi świetnie! 

Co znajdziecie poza powyższymi tekstami w tym wydaniu specjalnym English Matters? Tanie podróżowanie w Wielkiej Brytanii, Zdrowe wakacje, Miejsca do odwiedzenia w Hiszpanii, Magia Macedonii, Festiwale na które Cię stać, Jedzenie w Europie. Sporo ciekawych tytułów z jeszcze ciekawszą zawartością, niby wakacje się skończyły, są jeszcze studenci, są potem urlopy, a porady z Travel Smart przydadzą się na przyszłość. Za możliwość przeczytania magazynu, dziękuję wydawnictwu: Niech Book będzie z Wami, 
Matylda