Jest mi ogromnie miło, że jakoś trafiłeś na Leona. Jestem studentką kognitywistyki, pasjonatką książek i cappuccino. Może masz ochotę pozwiedzać Leona? Śmiało! Zapraszam! Z racji tego, że lubię zwiedzać blogosferę, proszę Cię o zostawienie linku do Twego zakątka internetu, o ile takowy posiadasz, w komentarzu :)

Esy Frazesy - podsumwanie sierpnia


Witajcie w sierpniowym podsumowaniu, tym razem w Esach zagościło niestety mniej książek zrecenzowanych niż w lipcu, ubolewam nad tym, ale upał dawał mi tak popalić, że nawet czytać mi się nie chciało... Postanowiłam, że każdy miesiąc otrzyma swoją własną niepowtarzalną barwę, sierpniowy w udziale przypadł ten pudrowy róż? Nie wiem, jak nazwać ten kolor.

Zapraszam do zapoznania się z pierwszymi zdaniami z tego miesiąca, które przykuło Waszą uwagę?
"Zen to Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności" Leo Babauta  Bardzo spodobał mi się ów poradnik, jest napisany przystępnym językiem, a zagadnienia przez niego poruszane są niezwykle ciekawe.
Niniejszą książkę napisałem z myślą o czytelnikach, którzy chcą zorganizować swoje życie i rzeczywiście załatwić te sprawy, które zapisują sobie na listach rzeczy do zrobienia.

"Kasacja" Remigiusz Mróz Wiecie, co sądzę o tej książce, nie chcę wracać do tych dość niemiłych wspomnień.
Młody mężczyzna stał pod biurowcem Skylight, tocząc wzrokiem po przeszklonej fasadzie.

"Pora na życie" Cecelia Ahern Och, życie, kocham cię nad życie! Dobra, lekka, kobieca powieść, czego chcieć więcej?
Do Lucy Silchester,
w poniedziałek 30 maja masz spotkanie.

"Cuda i dziwy Mistrza Haxerlina" Jacek Wróbel Humor w tej książce jest świetny, a główny bohater niepowtarzalny, serdecznie polecam!
Mistrz Haxerlin przebudził się pełen dobrych myśli.

"450 stron" Patrycja Gryciuk Czo to było za zło wcielone :< Najgorsza książka z minionego miesiąca, straszna pod każdym względem!
Zesztywniała masa uderzyła o gładkie kamienie na brzegu rzeki Hudson.

"Władca Wilków" Juraj Červenák Słowiańskich wierzeń nie było, a miałam je dostać, no nic, dziękuję za polecenie mi kilku tytułów w komentarzach, przeczytam te książki na pewno!
Kiedy o północy rozszczekały się  psy, Ożeg zerwał się na równe nogi.

"Eperu: Wędrowcy" Augusta Docher Miałam przeczytać, będąc u babci, ale niestety musiałam zajmować się innymi rzeczami, obecnie nie mogę jeszcze nic powiedzieć o książce poza tym, że dość lekko się przez nią brnie.
Samochód zostawiłam w lesie.

"Pokój światów" Paweł Majka Na razie jest dobrze, na razie czyta się świetnie, a co będzie dalej czas pokaże!
Gdy wieźli ich odkrytym ku uciesze gawiedzi wozem, ten mały i gruby, kulił się przerażony nienawiścią tłumu.

"Malfetto: Mroczne Piętno" Marie Lu Tę książkę jak na razie skończyłam na 76 stronie, nie zapowiada się, by w najbliższym czasie coś ruszyło w związku z nią do przodu. Czyta się ją tak topornie, jak instrukcje montowania biurka z Ikei. A liczyłam na dobrą powieść, ta jest przewidywalna.
Zmarły ich już cztery setki. 

"Fangirl" Rainbow Rowell Akurat tę powieść skończyłam czytać, ale w gruncie rzeczy, ech, nie zachwyciła mnie i w sumie nie mam pojęcia, jak napisać jej recenzję, a zamknęłam ją już tydzień temu... Spodziewałam się po prostu czegoś innego, lepszego.
W jej pokoju był chłopak.
Niech Book będzie z Wami, 
Matylda.